• 44th International Polish Championship in Ringo
  • 44th International Polish Championship in Ringo
  • 44th International Polish Championship in Ringo
  • 44th International Polish Championship in Ringo
  • XVth International Tournament in Ringo
  • XVth International Tournament in Ringo
  • XVth International Tournament in Ringo

XI International Tournament Ringo

Utworzono: niedziela, 11, listopad 2012

On 10-11 November in Łogoisk- Belarus took place the XI International Tournament Ringo, in the two-day struggles participated four teams: Belarus, Poland, Ukraine and Russia. Competition played in categories of individual and double (junior and open).

Men’s singles

Place

 

Player

1

Polska

Trawczynski Dominik

2

Białoruś

Yaruta Igar

3

Polska

Szajek Krzysztof

4

Polska

Suszczynski Michal

5

Białoruś

Chuduk Pavel

6

Polska

Majerski Grzegorz

7

Polska

Cygal Michal

8

Polska

Blach Mateusz

9

Polska

Brzeski Jakub

10

Białoruś

Chuduk Viachaslau

11

Polska

Gil Marek

12

Białoruś

Zhebrovich Mikhail

12

Białoruś

Ermalovich Maksim

14

Białoruś

Stasheuski Aliaksei

15

Białoruś

Yalak Raman

16

Białoruś

Piersa Damian

17

Białoruś

Bychkou Aliaksandr

18

Rosja

Stephanov Vitaliy

19

Białoruś

Baibus Artsiom

20

Białoruś

Shulkevich Ivan

21

Białoruś

Sapunou Yaugen

22

Białoruś

Zaretski Eduard

23

Białoruś

Sukalin Kiryl

24

Białoruś

Kaleshka Siarhei

25

Białoruś

Sazonau Rastsislau

26

Rosja

Frolov Aleksey

27

Białoruś

Homan Siarhei

28

Rosja

Morokhin Ilya

29

Ukraina

Harmash Vyacheslav

Women’s singles

Place

 

Player

1

Polska

Trawczynska Ada

2

Białoruś

Vilchynskaya Ina

3

Polska

Wangryn Anna

4

Białoruś

Nichyparuk Volha

5

Białoruś

Kutasova Nataliya

6

Polska

Orzolek Marlena

7

Białoruś

Kazyreuskaya Maryia

8

Białoruś

Svotneva Maryia

9

Ukraina

Androsova Olena

10

Ukraina

Olefir Anna

11

Białoruś

Aksianevich Volha

12

Ukraina

Hornostayeva Yuliya

13

Białoruś

Yarmolik Anastasiya

14

Ukraina

Borysova Olha

15

Białoruś

Kapuza Liudmila

 Men’s junior

Place

 

Player

1

Polska

Pawlak Piotr

2

Polska

Blach Piotr

3

Białoruś

Smarshchok Yaugen

4

Białoruś

Khrystaforau Aliaksandr

5

Białoruś

Mahonau Siarhei

6

Białoruś

Matseruk Aliaksandr

7

Białoruś

Kniha Dzianis

8

Białoruś

Varabyou Aliaksei

9

Białoruś

Piatkevich Kanstantsin

10

Białoruś

Siamiachka Uladzislau

11

Białoruś

Lipen Uladzislau

12

Rosja

Kolm Aleksey

13

Białoruś

Barada Illia

14

Białoruś

Paulovets Maksim

15

Białoruś

Zaitsau Aliaksandr

16

Białoruś

Kastseeu Renat

17

Białoruś

Sidareika Artsiom

18

Białoruś

Karpovich Vasil

19

Białoruś

Palchyk Andrei

20

Białoruś

Niamytau Tsimafei

21

Białoruś

Makarchuk Hleb

22

Białoruś

Bychuk Uladzislau

 Women’s juniors

Place

 

Player

1

Polska

Grala Anna

2

Polska

Urbańska Kamila

3

Białoruś

Zhdanenia Anastasiya

4

Białoruś

Varanouskaya Anastasiya

5

Białoruś

Kamyna Viktoryia

6

Białoruś

Bushkevich Darya

7

Białoruś

Kudrashova Veranika

Men’s doubles

Place

 

Player

1

Polska

Trawczynsk Dominik, Suszczynsk Michal

2

Białoruś

Chuduk Viachaslau, Chuduk Pavel

3

Białoruś, Polska

Yaruta Igar, Cygal Michal

4

Białoruś

Shuliakouski Aliaksandr, Zhebrovich Mikhail

5

Polska

Gil Marek, Blach Mateusz

5

Polska

Piersa Damian, Brzeski Jakub

7

Polska

Szajek Krzysztof, Majerski Grzegorz

8

Białoruś

Koltun Ivan, Stasheuski Aliaksei

9

Białoruś

Bychkou Aliaksandr, Baibus Artsiom

10

Białoruś

Sukalin Kiryl, Ermalovich Maksim

11

Białoruś

Zaretski Eduard, Homan Siarhei

12

Ukraina, Białoruś

Harmash Vyacheslav, Kniha Dzianis

13

Rosja

Kolm Aleksey, Morokhin Ilya

14

Białoruś

Yalak Raman, Sapunou Yaugen

15

Rosja

Frolov Aleksey, Stephanov Vitaliy

16

Białoruś

Shulkevich Ivan, Kaleshka Siarhei

Women’s doubles

Place

 

Player

1

Polska

Trawczynska Ada, Wangryn Anna

2

Białoruś

Kutasova Nataliya, Kazyreuskaya Maryia

3

Białoruś

Nichyparuk Volha, Vilchynskaya Ina

4

Ukraina, Polska

Hornostayeva Yuliya, Orzolek Marlena

5

Białoruś

Olefir Anna, Androsova Olena

6

Białoruś

Yarmolik Anastasiya, Kapuza Liudmila

7

Białoruś

Aksianevich Volha, Svotneva Maryia

Doubles junior

Place

 

Player

1

Polska

Pawlak Piotr, Blach Piotr

2

Białoruś

Smarshchok Yaugen, Herasimovich Artsiom

3

Białoruś

Kastseeu Renat, Kniha Dzianis

4

Białoruś

Mahonau Siarhei, Palchyk Andrei

5

Białoruś

Varabyou Aliaksei, Niamytau Tsimafei

6

Białoruś

Khrystaforau Aliaksandr, Karpovich Vasil

7

Białoruś

Siamiachka Uladzislau, Barada Illia

8

Białoruś

Paulovets Maksim, Sidareika Artsiom

9

Białoruś

Latushkin Kanstantsin, Piatkevich Kanstantsin

Doubles juniors

Place

 

Player

1

Polska

Grala Anna, Urbanska Kamila

2

Białoruś

Kamyna Viktoryia, Varanouskaya Anastasiya

3

Białoruś

Zhdanenia Anastasiya, Bushkevich Darya

4

Białoruś

Budzik Ulyana, Patsevich Karalina